Telefon
WhatsApp
İnstagram
Kendini Temizleyen Perde Çeşitleri

Kendini Temizleyen Perde Çeşitleri

Kendini Temizleyen Perde Çeşitleri

Gelişen teknoloji ile birlikte, ev ve ofislerin yaşam alanlarının tamamlayıcı unsurları arasında bulunan perde çeşitlerinde, farklı seçeneklerin gündeme geldiği görülmektedir. Son dönemlerde en fazla araştırılan seçeneğin, kendini temizleyen perde çeşitleri olduğu görülebilmektedir. Bir perdenin kendini temizlemesi gibi özellik mümkün olabilir mi? Teknolojik şartlarda üretilen perdelere bakıldığında, böyle bir özelliğin gündeme geldiği görülmektedir. Proper perde olarak bu kapsamda sizlere gereken destek sağlanmakta, yaşam alanlarına kendini temizleyen perde seçenekleri ile farklı bir kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

Kendini Temizleyen Perde Nedir?

Çeşitleri hakkında bilgi vermeden önce, Proper Kıbrıs olarak çeşitler yani kendi kendini temizleyen perde seçenekleri hakkında bilgi vermeden önce bunun ne anlama geldiğini sizlere açıklayalım. Özel kumaşlar ile imal edilmiştir. Bu kumaşlar sayesinde, perdeler belirli standartlara sahiptir. Güneş ışığı ve ev ışığı ile temizlik işleminin gerçekleştirildiği görülecektir. Bildiğiniz gibi özellikle stor perde modellerinde yaşanan en büyük problem, bu ürünlerin kirlenmesi durumunda temizlik işleminin yapılmasıdır. İşte kendini temizleyen perde anlayışı bu uygulamaya son vermektedir. Aslında basit bir sistemden bahsedilecektir. Kendini, güneş ışığı ve ev ışığı ile temizleme özelliğine sahip perde seçenekleri bulunmaktadır.

Yıkanması gibi bir durum söz konusu değildir. Perde üzerinde herhangi bir leke görülmesi durumunda tavsiye edilen uygulama ya da yapılacak uygulama, leke olan bölgenin bir bez ile silinmesi ve bekleme sürecine geçilmesidir. Bekleme süresi en fazla 15 gün olacaktır. Maksimum 15 gün içerisinde, bu işlem yapıldıktan sonra, perdedeki lekenin gün ışığı yani güneş ışığı ya da ev ışığıyla birlikte ortadan kalktığı görülecektir. Bunun tercih edilmesinin nedeni bahsettiğimiz gibi, özellikle stor perde seçeneklerinde temizleme işleminin oldukça zor olmasıdır. Perde Kıbrıs olarak, farklı seçenekler de sizlere bu tip perde türünü sunmakta ve yaşam alanlarında kullanım kolaylığı sağlanmaktadır.

Kendini Temizleyen Perde Nasıl Seçilir?

Tabi ki bu konuda sizlere Girne perde olarak, profesyonel destek almanız tavsiye edilecektir. Fakat seçim işleminde herhangi bir ortama karar vermeniz mümkün olabilir. Evler, ofisler, çalışma ortamları, bürolar ya da geniş alanlar gibi her türlü ortama, bunu tatbik etmeniz mümkün olacaktır. Salon, oturma odası, yatak odası, mutfak, balkon, çocuk odası gibi yaşam alanlarına tercih edebilirsiniz. Kumaş nedeni ile gündeme gelen bir özelliktir. Bu yüzden tercih ettiğiniz alanın özelliğine karar vereceksiniz. Stor perde, zebra perde, fon perde ya da benzer seçeneklerin aynı kumaştan imal edilmesini sağlayabilirsiniz.

Çiftli stor perde, jaluzi perde, ahşap jakuzi perde, dikey perde, zebra perde gibi tüm seçeneklerin içerisine, aynı zamanda leke temizleyen ya da kendi kendini temizleyen perde gibi bir ifadenin kullanılması da mümkün olacaktır. Kendini temizleyen perde nasıl seçilir? Aslında Proper Kıbrıs olarak bu konuda tercihte bulunabileceğiniz sizlere anlatılmıştır. Nasıl seçim işlemini yapacaksınız? Önce hangi alana uygulamak istediğinize karar vereceksiniz. Bütün yaşam alanlarına uygulanması mümkündür. Tavsiye edilen uygulama, yaşam alanında en fazla kullandığınız bölümü, ilk sıraya almanız olacaktır. Salon ya da oturma odası gibi seçenekleri değerlendirebilirsiniz.

Çocuk odası ya da mutfak bölümünü değerlendirebilirsiniz. Mutfak bölümünde en fazla tercih edilen ya da imal edilmesi düşünülen seçenekler arasında bulunmaktadır. Ofis ve bürolarda kendini temizleyen perde seçeneklerinin oldukça fazla tercih edildiği görülebilmektedir. Özellikle şahsınıza ait bir ofis bulunuyor ise, bireysel olarak işlem ya da ticaret yapıyor iseniz, bu ofisteki perde temizlik işlerinden kurtulmak ya da maliyetleri azaltmak istiyor iseniz, böyle bir sistemi tercih edebilirsiniz.

Paylaş: